środa, 22 kwietnia 2015

Księgowość bez tajemnic

Jak założyć księgę przychodów i rozchodów?

Każda osoba, która chce prowadzić działalność rozliczając się za pomocą podatkowej księgi przychodów i rozchodów, powinien założyć ją w pierwszym dniu stycznia roku, w którym taka księga ma być prowadzona. Jeśli jesteśmy zdezorientowani w tym jak ją założyć, może pomóc nam w tym biuro rachunkowe w naszym mieście. W skład usług każdego biura rachunkowego wchodzi z pewnością prowadzenie rachunków firmy za pomocą takiej firmy opodatkowania, bo jest ona jedną z podstawowych form prowadzenia działalności w naszym kraju. 


Biuro rachunkowe

Jeśli zechcemy przejść z ryczałtu na księgę - możemy to uczynić w każdej chwili w czasie roku. Jeśli jednak chcemy zrezygnować z księgi i przejść na ryczałt - musimy zaczekać do kolejnego roku podatkowego z taką decyzją.  Jeśli biuro rachunkowe www.plustax.pl założy nam księgę przychodów i rozchodów na początku roku, mamy dwadzieścia dni na zgłoszenie takiego faktu urzędowi skarbowemu. 


Ryczałt czy się opłaca?

Księga przychodów i rozchodów może być prowadzona za pomocą komputera, ale tylko wtedy, gdy biuro księgowe, które nas obsługuje ma na to pozwolenie. Pozwolenie uzyskuje się jeśli spełnia się kilka wymagań, takich jak na przykład umożliwienie wydrukowania wszystkich dokumentów chronologicznie w każdej chwili.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz